اطلاعیه مهم کمیته پاراگلایدر و پاراموتور


بدینوسیله کمیته پاراگلایدر و پاراموتور انجمن ورزشهای هوایی کشور طی اعلامیه ای خبر داد :
با توجه به نیاز مبرم جامعه پروازی علی الخصوص مربیان محترم انجمن ورزشهای هوایی کشور به بازآموزی و آشنایی با مفاهیم و متدهای آموزشی بکار گرفته شده در کشورهای پیشگام در ورزشهای هوایی جهت ارتقا سطح علمی و عملی و کاهش سوانح دلخراش ، انجمن ورزشهای هوایی اقدام به برگزاری سمینار آموزشی در تاریخ ۳۰ و ۳۱ فروردین خواهد نمود .
مدرس دوره سر مربی فرانسوی ، جناب آقای امانوئل بونته خواهند بود و شرکت کنندگان در پایان دوره گواهی بین المللی شرکت در سمینار دریافت خواهند کرد .شاهین فلاح مسئول کمیته پاراگلایدر و پاراموتور افزود :


با توجه به بخشنامه وزارت محترم ورزش ،مربیان محترم جهت تمدید و یا ارتقا گواهینامه ۳ ساله مربیگری صادره از وزارت محترم ورزش و جوانان ، نیاز به کسب ۷۵ امتیاز در سه سال متوالی (سالانه ۲۵ امتیاز) با شرکت در دوره های بازآموزی ، کارگاها و سمینارهای آموزشی و ارائه مقالات و ترجمه های علمی مربوط ، خواهند داشت . کارگروه آموزش این کمیته با برنامه ریزی دوره های بازآموزی ، کارگاهها و سمینارهای آموزشی در سال جاری ، قصد تسهیل این مهم را دارد.در ضمن مربیان محترم میتوانند با ارسال مقالات و ترجمه های خود به کارگروه آموزش انجمن ورزشهای هوایی ، نسبت به کسب امتیاز سالانه اقدام نمایند.
مربیان محترم با شرکت در این سمینار ، ۱۸ امتیاز از ۲۵ امتیاز لازم سالانه ، جهت تمدید گواهینامه مربیگری خود را کسب میکنند. ظرفیت این سمینار ۲۰۰ نفر است و الویت ثبت نام با مربیان و کمک مربیان میباشد. ارائه گواهی شرکت در این سمینار برای کمک مربیان متقاضی شرکت در دوره مربیگری درجه ۳ که در پاییز سال جاری برگزار خواهد شد ، الزامیست.
این سمینار در شهر تهران برگزار خواهد شد و مکان برگزاری و برنامه روزانه متعاقبا اعلام می شود .
متقاضیان شرکت در این سمینار میتوانند طی تماس با دفتر انجمن ورزشهای هوایی ( خانم زارع ) از تاریخ ۱۵ الی ۲۴ اقدام به ثبت نام نمایند.
امکان اسکان متقاضیان در خوابگاه ورزشگاه آزادی وجود دارد.


 


سرفصل آموزشی سمینار فن تعلیم پاراگلایدینگ


۱- فن تعلیم
نکات کلیدی که یک مربی باید مدیریت نماید
● ریسک
● روانشناسی
● توانایی ها


الف: شمایل روش های آموزشی
●دستوری
●پویا
ب: برگزاری یک دوره
●سه دوره زمانی یک دوره آموزشی
▪️راه اندازی
▪️فعالیت
▪️دستاورد


●چگونه زمان را مدیریت کنیم
▪️زمان کل و زمان تمرین
●آنچه را باید در طول دوره به خاطر داشته باشیم
●پیشرفت های دوره : تمرینات عملی پیشرفت های دوره
●یافتن دلایل وقتی یک هنرجو با مشکلی مواجه میگردد
●ارزیابی


۲- ارتباطات


●صدور
●دریافت
●درک
●زمانبندی ارتباطات


۳- ابزار


الف: Instructor’s Look
ب: Instructor’s routine
ج: عوامل شکست یک درس:


●مکان
●فن تعلیم
●انرژی
●حالت ذهنی


۴- محل قرارگیری مربی

 


 نوشته شده توسط : جوادی کیا در: فروردین ۹ام, ۱۳۹۶

درج یک دیدگاه