افتتاح اولین سایت سنگفرش ورزش های هوایی کشور در چهارمحال وبختیاری


 با حضور رئیس فدراسیون انجمن های ورزشی اولین سایت سنگفرش کشور در چهارمحال وبختیاری افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان چهارمحال و بختیاری، اولین سایت سنگفرش ورزش های هوایی کشور روز ۱۲ آبان ماه با حضور غلامعلی محمد علیپور رئیس فدراسیون انجمن های ورزشی، مدیرکل ورزش و جوانان، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در روستای دوپلان از توابع شهرستان کیار افتتاح شد.

رئیس فدراسیون انجمن های ورزشی در این برنامه گفت: ظرفیت های چهارمحال وبختیاری قابلیت تبدیل شدن این استان به پایگاه و قطب ورزش های هوایی کشور را دارد.
محمدعلیپور افزود: وجود ۵ سایت پروازی در این استان با قابلیت های بالا، موقعیت جغرافیایی، داربودن شرایط پرواز در طول سال و زیبایی های طبیعی این استان در سطح جهان بی نظیر است.
وی در ادامه بیان داشت: با توجه به شرایط موجود و برنامه محوری و همراهی قابل تقدیر اداره کل با هیات استان تلاش می کنیم سال آینده رقابت های بین المللی پاراگلایدر را در این استان برگزارکنیم.
رئیس فدراسیون انجمن های ورزشی در ادامه از سایت کشوری گردنه رخ در فرخشهر، تنها مکان طبیعی ۷۰ متری پرش بانجی جامپینگ کشور و امکانات ورزشی منطقه دوپلان بازدید کرد.

سایت پروازی دوپلان در فاصله ۸۵ کیلومتری از شهرکرد، مرکز چهارمحال و بختیاری و با ارتفاع تیک آف از سطح دریا ۲ هزار و ۴۱۸ متری و دارای جهت یابی پروازی جنوب، جنوب غرب، جنوب شرق، شمال، شمال غرب و شمال شرقی از قابلیت های استثنایی این منطقه برای پرواز است.
همچنین ارتفاع ۹۳۹ متر، ارتفاع لندینگ از سطح دریا یک هزار و ۴۷۹ متر و فاصله تیک آف تا لندینگ ۸ کیلومتری این سایت را به بهترین مکان برای ورزش های هوایی کشور تبدیل کرده است.


 


 نوشته شده توسط : جوادی کیا در: آبان ۱۵ام, ۱۳۹۷

درج یک دیدگاه