مصاحبه مدیر آموزش انجمن ورزش های هوایی پیرامون برگزاری دوره میت دایرکتوری

رضا اباذری در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری میزان، در خصوص برگزاری مسابقات پاراگلایدینگ اظهار داشت: تاکنون داوری رسمی در این زمینه نداشته‌ایم. برای تأمین مسئولیت حقوقی داوران و همچنین جلوگیری از تشنج آرا پس از اخذ مجوزهای لازم دوره میت دایرکتوری در انجمن با حضور هفده شرکت‌کننده از استان‌های تهران، یزد، اصفهان، آذربایجان‌شرقی، کرمانشاه، خراسان‌رضوی، البرز و مازندران برگزار شد.

 

وی ادامه داد: با توجه به اعلام نیاز کمیته مسابقات، کمیته داوران و امکان‌سنجی سطح تناسب مسابقات رسمی و غیررسمی افرادی پذیرفته شدند که سابقه داوری، حضور فعال در مسابقات یا که برگزاری این رقابت‌ها داشتند.

رئیس کمیته آموزش و پژوهش انجمن ورزش‌های هوایی گفت: این دوره به مدت ۴۲ ساعت بر اساس مستندات فدراسیون جهانی هوانوردی و در نظر داشتن مقررات و قوانین وزارت ورزش و جوانان شامل کلاس‌های تئوری، عملی تخصصی، روانشناسی، مدیریت، آزمون‌های تئوری و عملی برگزار شد. داوران به جهت حفظ و پیشرفت سطح دانش و مهارت‌های خود موظف هستند هر سال در یک مسابقه شرکت کنند.

اباذری خاطرنشان کرد: در حاشیه برگزاری این دوره کارگاه امتیازدهی و ثبت الکترونیک مسابقات مسافت هم برگزار شد. بنابر قوانین وزارت ورزش و جوانان، مصوبه کمیته‌های مسابقات و داوری از این پس تنها از داوران رسمی انجمن استفاده خواهد شد.نوشته شده توسط : جوادی کیا در: اسفند ۴ام, ۱۳۹۸

درج یک دیدگاه